Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Paní Olympia

13. 02. 2014 12:15:43
Bylas dokonalou milenkou, vždy hotova k lásce v celé kráse tvého těla, pevného, poodhaleného, avšak křehkého jako tělo sladké panny nevinných choutek.
Psací stroj Olympia
Psací stroj Olympia Tania Díaz Castro

Odpusť, pokud jsem s tebou někdy jednala špatně, pokud jsem ti za bouřlivé noci byla katem, vykonávajícím trest když jsi mi nepomáhala pokračovat, největším nepřítelem, když se přetrhla duše v tvém zbožňovaném a nepostradatelném těle, vždyť čím bych byla bez tvé pomoci než neplodnou ztracenou tulačkou?

Pokud ses ode mě nikdy nemohla osvobodit, bylo to proto, že jsme se cítily svobodnější než ptáci, naše láska byla bez kolísání, bez krizí v manželském stylu, bez nevyhnutelných odloučení, bez absurdních novomanželských podpisů, bez prázdných přísah za přítomnosti cizích lidí.

Olympia, nezasloužíš si žít skrytě, v uzamčené skříni, bez pohlazení mých rukou, které tě tak dlouho hladívaly. Byla jsi průvodkyní mé duše, mojí nejintimnější důvěrnicí, spiklencem a svědkem všech mých hříchů, tvůrčích záchvěvů, všech mých nejupřímnějších politických prohlášení i vyznání lásky.

Ani netušíš, má milovaná, s jakým smutkem jsem na tebe pohlédla, na tebe, která jsi poznala každou moji slzu, každý úsměv v mé tváři, mrštný a pevný pohyb mých prstů, které se nořily a opíraly do každého z tvých tolik moudrých písmen, sklouzávaly a opět se nořily, zatímco ty, vždy nápomocná té ženě, jež chtěla vykřičet hrůzu života, aby nás všichni museli slyšet.

Dnes, i když tomu nebudeš věřit, jsem po deseti letech nepřítomnosti sebrala odvahu si tě potěžkat – skoro jsem tě neuzvedla –, pohlédnout na tebe, jak stojíš na mém psacím stole jako za bouřlivých časů našeho mládí, kdy jsme se tak něžně znásilňovaly a sousedi skoro nespali pro tvé hlasité úpění: CVAK, CVAKCVAK, CVAK, CVAKCVAK.

- Nechte nás prosím spát – prosili nás z dáli.

A já jsem na tebe hleděla, zdrcená, celé hodiny, protože jsme neměly právo nikoho rušit ze spánku tvým úpěním, vzdycháním, kterým jsi podněcovala mé nejdivočejší záchvěvy vášnivé spisovatelky.

Tvůj příběh je plný překvapení. Podruhé ses narodila toho rána, když tě moje dcera Maricarmen zachránila ze spárů politické policie.

- Ten stroj nepatří žádné straně. Moje matka na něj píše přes třicet let – křičela dcera, mrtvá strachy, toho rána 10. března 1990, když biřici nakládali všechny mé papíry, jako by to byly atomové bomby.

Ani si nevzpomínám, v kterém dávném roce minulého století jsem tě přinesla domů, vyhradila jsem ti nejlepší místo v ložnici a ty jsi odvážně začala odrážet mé myšlenky na tisíce a tisíce bílých listů papíru. Vím ale, že dnes tě potřebuju nejvíc, nespoutanou a vášnivou... Bože, abych se nestyděla za to, jak klidně na tobě mé ruce spočívají.

Autor: Tania Diaz Castro | čtvrtek 13.2.2014 12:15 | karma článku: 6.47 | přečteno: 373x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Pořad Modrá krev a neexistující rytířství současné rodiny Stránských

I tento článek musím věnovat další hrubé chybě v díle pořadu Modrá krev. Pan režisér Jiří Stránsky byl bezpochyby rytířem ducha, ale ani jemu, ani jeho rodině by žádné rytířské tituly nenáležely ani za existence monarchie.

26.3.2023 v 17:18 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 810 | Diskuse

Pavel Král

Jak získat dvojnásobný díl dědictví?

„Tobě dávám o jeden díl víc než tvým bratrům; ...“ Když jsem o této větě přemýšlel, tak se mi hned rozběhly myšlenky k dvojnásobnému dílu. Vzpomněl jsem si na proroka Elíšu, jak žádal Eliáše o dvojnásobný díl. 2 Královská 2:9

26.3.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 191 | Diskuse

Josef Zbořil

Anekdoty spisovatele a profesora MUDr. Josefa Thomayera nejen o „středočeské zblbělosti“

Prof. MUDr. Josef Thomayer (1853-1927) byl významný český lékař, narozený na Domažlicku, který se vedle tvoření lékařského názvosloví a psaní populárně-vědeckých knih zabýval i literární tvorbou.

25.3.2023 v 12:06 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 448 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Nezvěstná - 67,5 %

Matka se svým přítelem zmizela během dovolené v daleké Kolumbii. Její dcera se proto pouští do vyšetřování, při kterém musí využít všechny možnosti internetu a dnešní moderní techniky, jelikož samotná destinace je mimo její dosah.

24.3.2023 v 19:00 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 102 | Diskuse

Richard Mandelík

Markéta Janoušková ze soudobého soudku

21. března se za podpory Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové v rámci výzvy Kalabis 100, Dwight and Ursula Mamlok Stiftung a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v Dvořákově muzeu dává zajímavý koncert.

24.3.2023 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse
Počet článků 98 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2049

Nezávislá kubánská novinářka, spisovatelka a přispěvovatelka do opozičního periodika cubanet.org.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...